Status usług / nowości

Awaria serwera MySQL mysql0.mydevil.net (dotyczy usług na serwerze s0.mydevil.net)

13 czerwca 2017 17:18:48
W dniu dzisiejszym o godzinie 14:05 miała miejsce poważna awaria serwera MySQL mysql0.mydevil.net. Nasi administratorzy natychmiast przystąpili do przywracania działania usługi, wszystkie podjęte kroki nie przyniosły pozytywnych rezultatów dlatego też o 16:58 w celu jak najszybszego ponownego uruchomienia MySQL została podjęta decyzja o przywróceniu automatycznej kopii zapasowej utworzonej o godzinie 01:00, przywrócenie zostało wykonane o 17:03. Oznacza to, że wszystkie zmiany dokonywany na serwerze s0.mydevil.net w MySQL oraz poprzez Devil, DevilWeb zostały cofnięte do stanu z godziny 01:00.

Jesteśmy w posiadaniu kopii plików wszystkich baz z momentu przed przywróceniem, które możemy udostępnić ich właścicielom po uprzednim kontakcie (pomoc@mydevil.net), w ramach możliwości również w formie zrzutów baz w formacie .sql.

Ponieważ zostało przekroczone SLA ważność wszystkich usług  na serwerze s0.mydevil.net zostanie wydłużona o 14 dni. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Dodaj komentarz


~admin, Awaria

Komentarze

Tomek

14 czerwca 2017 10:36:21

Informujecie co się stało, a nie zamiatacie sprawy pod dywan, nie udajecie głupich i nie mówicie: Dziwne, u mnie działa. :-) Bardzo jestem zadowolony z usług i obsługi. Jakbyście potrzebowali referencji to mówicie. :-)

ruby42

19 lipca 2017 16:50:53

Wszystko oki, ale niestety nie rozumiem dlaczego po przywróceniu automatycznej kopii bezpieczeństwa z 1:00 nie zostały później przywrócone bazy z momentu przed przywróceniem skoro tak jak Państwo napisali - "Jesteśmy w posiadaniu kopii plików wszystkich baz z momentu przed przywróceniem".

Taka sytuacja powoduje że zostały przywrócone bazy sprzed 1:00, a potem wszystko co było wykonywane do 14:05 na tych bazach, zostało utracone mimo że napisali Państwo że posiadają Państwo z momentu przed przywróceniem - nie rozumiem czemu od razu nie zostało to wgrane?

Arkadiusz Nowara

25 lipca 2017 14:48:43

@ruby42 przed przywróceniem kopii z 1:00 został zrobiony backup plików po wystąpieniu awarii. Po przywróceniu danych z godziny 1:00 rozpoczeliśmy proces odzyskiwania danych z kopii poawaryjnej. Na życzenie przywracaliśmy dane z godziny 14:05 - nie mogliśmy ich przywrócić automatycznie ze względu na to, że bazy już działały w oparciu o dane z 1:00 więc taka operacja nadpisałaby zmiany. Dlatego też każdy użytkownik mógł poprosić o przywrócenie danych (nadpisując dane wprowadzone między 17:03 do czasu przywrócenia) po awarii lub udostępnienie zrzutu w formacie .sql (np. do aby ręcznie wprowadzić dane do bazy i zachować spójność).

Znalezienie działającej metody (która gwarantowała spójne i działające dumpy) przywracania danych z kopii poawaryjnej oraz odzyskiwanie danych trwalo około 12 godzin, dlatego też zdecydowaliśmy się przywrócić kopie z godziny 1:00.

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

Twitter

MyDevil.net @MyDevilnet - 31 sierpnia 2018 21:44:37
Aktualizacja oprogramowania, nowa obsługa .htaccess, informacja o domyślnej wersji PHP -> https://t.co/7c8K5kUZ3E #mydevil #mydevilnet

Zasubskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowościami.




logo Atman
logo Etop
logo PayU
logo PayPal
logo Nginx
logo Passenger
logo Python
logo Django
logo FreeBSD
logo MySQL
logo OpenZFS
logo Git