Status usług / nowości

Zmiany na WEB i nie tylko

21 sierpnia 2012 23:35

Proxy na serwer webowy

Zgodnie z informacją zamieszczoną w poprzednim newsie od dzisiaj cały ruch WWW z serwera shellowego kierowany jest na serwer WEB. Nieprzeniesione strony na nowy serwer będą od teraz niedostępne.

Obsługa GZIP

Na Wasze życzenie udostępniliśmy możliwość uruchomienia kompresji GZIP dla poszczególnych domen. Można tego dokonać za pomocą polecenia:

devil www options <domena> gzip on

Natomiast wyłączyć można za pomocą polecenia:

devil www options <domena> gzip off

Domyślnie GZIP jest wyłączony dla wszystkich domen. Aby GZIP działał prawidłowo, użytkownik końcowy musi się połączyć bezpośrednio z serwerem mdweb (wpisy DNS typu A w domenie, kierujące na adres 87.98.234.154).

Wyłączenie error_log

Ze względu na nieprawidłowe działanie, obsługa pliku error.log została wyłączona do odwołania.

Varnish

Udostępniliśmy również akcelerator Varnish, z którego każdy użytkownik może skorzystać (korzystanie z niego jest opcjonalne). Varnish został u nas skonfigurowany tak, by dostarczał cache tylko (i wyłącznie) dla treści dynamicznych - treści statyczne posiadają własny, niezależny mechanizm cache, który jest aktywny cały czas. Z Varnisha można skorzystać w celu przyspieszenia czasu ładowania strony, oraz zaoszczędzeniu interpretatorów - więcej informacji pod adresem http://www.wiki.mydevil.net/Varnish.

Obsługa CloudFlare

Informujemy również, że skonfigurowaliśmy httpd na serwerze webowym tak, by pokazywało prawdziwe IP użytkowników zza CDN CloudFlare.

IPv6 jako vhost www

Od tej pory prywatne adresy IPv6 użytkownika mogą być dodawane jako vhosty WWW.

Upgrade node.js

W ciągu najbliższych 14 dni zostanie wykonana aktualizacja systemowego node.js do wersji stabilnej 0.8.x, użytkownicy chcący w dalszym ciągu korzystać ze starszej wersji 0.6 proszeni są o uruchomienie własnej kopii w katalogu domowym.

Exec na MDJava

Dodaliśmy możliwość włączenia usługi "uruchamianie własnego oprogramowania" (binexec) dla serwera Java. Standardowo, binexec na tym serwerze można włączyć za pomocą polecenia:

devil binexec on mdjava

Dodaj komentarz


~admin, Nowości

Komentarze

DamYan

22 sierpnia 2012 00:18

Odnośnie CF: czy to znaczy, że aktualnie jeśli w htaccess zablokuję jakieś IP, to httpd odpowiednio je zinterpretuje, mimo tego, że jestem za CF? :)

samu

22 sierpnia 2012 09:02

Tak, powinno zablokować prawidłowo.

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

Zasubskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowościami.
logo Atman
logo Etop
logo PayU
logo PayPal
logo Nginx
logo Passenger
logo Python
logo Django
logo FreeBSD
logo MySQL
logo OpenZFS
logo Git