Status usług / nowości

Wymiana dysków w s4, s5 oraz zapowiedź wyłączenia obsługi PHP 5.3

16 października 2015 22:37:55

Wymiana dysków w serwerach s4 i s5

Informujemy, że dnia 23.10.2015 w godzinach porannych rozpocznie się proces wymiany dysków w serwerach s4, s5. W trakcie konfiguracji pod nowe dyski serwery będą niedostępne przez około 30 minut w godzinach nocnych (dnia 24.10 lub 25.10), zostanie również wykonany ich restart. Po ponownym uruchomieniu serwerów dojdzie do tymczasowego spadku wydajności ze względu na odbudowę macierzy. Wszystkie używane w wymienionych serwerach dyski SSD i HDD zostaną wymienione na nowe dyski SSD co oznacza rezygnację z tradycyjnych dysków - wpłynie to na zwiększenie szybkości działania usług.
Przypominamy o możliwości dodania do automatycznego startu poprzez cron wszystkich aplikacji, które nie uruchamiają się samodzielnie po restarcie serwera.


Zapowiedź wyłączenia obsługi PHP 5.3

W nocy z 16.11.2015 na 17.11.2015 zostanie wyłączona obsługa PHP 5.3. Powodem jest brak rozwoju jak i wsparcia gałęzi 5.3 przez autorów PHP. Proponujemy przygotowanie swoich aplikacji do obsługi co najmniej PHP 5.5, a najlepiej 5.6. Wersję PHP można zmienić poprzez plik .htaccess, opis, wszystkim korzystającym z PHP 5.3 zalecamy jak najwcześniejsze przetestowanie działania swoich skryptów pod wersją 5.5 jak i 5.6.

Zapowiadamy również na styczeń 2016 wycofanie wersji PHP 5.4, która nie jest już w tej chwili rozwijana przez autorów PHP jak i ustanowienie wersji 5.6 jako domyślnej na naszym hostingu.


Dodaj komentarz


~admin, Techniczne

Node.js 4.1.1, obsługa Redis w PHP, wprowadzenie nowych mechanizmów bezpieczeństwa dla PHP

6 października 2015 00:50:06

Node.js 4.1.1

Dnia 13.10.2015 o godzinie 23:30 nastąpi aktualizacja Node.js do wersji 4.1.1. Informujemy wszystkich korzystających z Node.js o potrzebie przygotowania swoich aplikacji do nowej wersji oprogramowania. W razie potrzeby informujemy o możliwości korzystania na swoim koncie z własnoręcznie skompilowanej dowolnej wersji Node.js.


Obsługa Redis w PHP


Informujemy o wprowadzeniu we wszystkich wersjach PHP obsługi Redis.


Wprowadzenie nowych mechanizmów bezpieczeństwa dla PHP

Potwierdzamy wprowadzenie zapowiadanych nowych mechanizmów bezpieczeństwa dla PHP.

Jeśli strona wyświetla komunikat: "Warning: FUNKCJA() has been disabled for security reasons in /ścieżka/do/skryptu,php(LINIA) : eval()'d code on line LINIA" oznacza to, że w kodzie jest użyta funkcja eval(). Można zastosować następujące rozwiązania:
  • przepisać kod, aby nie była używana funkcja eval(),
  • włączyć funkcję eval() dla wybranej domeny poleceniem devil www options DOMENA php_eval on lub z poziomu panelu DevilWEB (strony WWW, Szczegóły przy danej witrynie).


AKTUALIZACJA 6.10.2015 12:30

Informujemy, że wprowadzone w nocy mechanizmy dotyczące PHP zostały tymczasowo wyłączone.

Zobacz komentarze (5)


~admin, Techniczne

Zapowiedź zmian w PHP i aktualizacja systemu Devil

22 września 2015 20:04:44
Nowe mechanizmy bezpieczeństwa dla PHP

Właśnie trwają przygotowania do wprowadzenia nowych mechanizmów bezpieczeństwa dla stron opartych o język PHP, wprowadzone zostaną następujące opcje:
  •  możliwość włączenia/wyłączenia funkcji eval() (domyślnie wyłączona, jest to funkcja często wykorzystywana do ukrywania złośliwego kodu),
  •  możliwość włączenia/wyłączenia wykonywania oprogramowania przez PHP (domyślnie wyłączone),
  •  możliwwość zmiany ścieżek dla open_basedir (domyślnie "/usr/home/LOGIN/domains/DOMENA/public_html:/tmp:/usr/local/share/pear", takie ustawienie uniemożliwia wyjście poza katalog domeny)

Już teraz można zmieniać te ustawienia za pomocą systemu zarządzania kontem Devil:
devil www options DOMENA php_eval on|off
devil www options DOMENA php_exec on|off
devil www options DOMENA php_openbasedir katalog:katalog2:... (domyślne katalogi zostaną zawsze dodane)

lub w opcjach domeny z poziomu panelu DevilWEB

Przez następne 14 dni zmiany nie będą widoczne - jest to okres przejściowy przed zastosowaniem nowej konfiguracji. W tym czasie można ustawić przy pomocy Devila aby wybrane domeny korzystały z innych ustawień niż domyślne. Dnia 06.10.2015 nowa konfiguracja zostanie wprowadzona i zmiany będą widoczne.


Usuwanie danych domeny WWW

Podczas usuwania strony WWW można teraz usunąć od razu wszystkie jej pliki (cały katalog ~/domains/DOMENA/), aby tego dokonać należy dodać flagę --remove do polecenia usuwającego:
devil www del DOMENA --remove

lub wybrać przycisk "Usuń (razem z plikami strony)"/"Delete (purge website files)" w panelu DevilWEB


Nowe rozszerzenia PostgreSQL

Zostały dodane dwa nowe rozszerzenia dla PostgreSQL: hstore oraz ltree, można je włączyć poleceniem:
devil pgsql extensions nazwa_bazy rozszerzenie

lub z poziomu opcji rozszerzeń dla PgSQL w panelu DevilWEB.

Zobacz komentarze (1)


~admin, Techniczne

Dodatkowa lokalizacja VPN oraz obsługa proxy

30 sierpnia 2015 23:30:15
HTTP Proxy i Socks
Dzisiaj do naszej oferty VPN dodana została obsługa HTTP Proxy oraz Socks 4a/5a, usługa dostępna jest na hostach VPN XX.vpn.mydevil.net (gdzie XX to us, uk, fr, pl, pl2, pl3), na następujących portach:
- Socks 4a/5a: port 8888
- HTTP proxy: port 8889

Logować należy się tymi samymi danymi dostępowymi co do VPN oraz panelu vpn.mydevil.net.


Nowy serwer VPN w Polsce
Uruchomiliśmy kolejny serwer VPN w Polsce, który dostępny jest pod adresem pl3.vpn.mydevil.net dla wszystkich użytkowników.

Zobacz komentarze (1)


~admin, Nowości

Aktualizacja na serwerach MyDevil.net

23 sierpnia 2015 21:27:12
W nocy z 26.08.2015 na 27.08.2015 o godzinie 23:00 z powodu zaplanowanych prac technicznych związanych z aktualizacją oprogramowania nastąpi przerwa w działaniu usług na serwerach:
- s0.mydevil.net
- s1.mydevil.net
- s2.mydevil.net
- s3.mydevil.net
- s4.mydevil.net
- s5.mydevil.net
- s6.mydevil.net

PostgreSQL na serwerach s3.mydevil.net, s4.mydevil.net, s5.mydevil.net oraz s6.mydevil.net zostanie zaktualizowany do wersji 9.4 - prosimy o ewentualne przystosowanie aplikacji do działania z nową wersją.

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż 1,5 godziny.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie.

Zobacz komentarze (4)


~admin, Techniczne


Strona 1 / 27

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

Twitter

MyDevil.net @MyDevilnet - 29 listopada 2015 17:11:30
29 listopada 1972 (czyli 43 lata temu) firma Atari ogłosiła wydanie gry Pong! https://t.co/PqFxYAfXzA #emacs #mydevil #pong #gry #atari

MyDevil.net @MyDevilnet - 26 listopada 2015 23:17:20
Pierwszy raz Black Friday świętujemy również na https://t.co/GpHuWicrJt! Łapcie 33% zniżkowy kupon na nowe konta: TW_BLACKFRIDAY_2015

Status usług