Status usług / nowości

MyDevil.net na dyskach SSD + promocja oraz migracja

26 lipca 2015 23:17:15
Nowa oferta SSD i promocja

Właśnie MyDevil.net stał się jednym z najszybszych hostingów w Polsce - uruchomiliśmy nowe serwery oparte tylko i wyłącznie na super wydajnych dyskach SSD.
Każdy Klient może poczuć moc 400 000 IOPS już teraz - wystarczy skorzystać z nowej promocji: zniżka 20% na każde nowe konto na okres miesiąca, sześciu miesięcy lub jednego roku. Promocja "SSD" trwa do końca wakacji, regulamin jest dostępny na stronie: https://www.mydevil.net/regulaminy,7.html.


Migracja użytkowników starej oferty MyDevil.net na nową platformę

Zgodnie z naszymi zapowiedziami z zeszłego roku, zbliża się czas przeniesienia użytkowników starej oferty MyDevil.net na nową infrastrukturę serwerową i nową formę naszych kont hostingowych.

Wśród zauważalnych zmian wyróżnić należy:
- Dostęp do repozytoriów i poczty e-mail z poziomu katalogu domowego użytkownika, oraz w konsekwencji łatwy dostęp do ich automatycznej kopii zapasowej (dawniej kopie zapasowe tych dwóch usług były dostępne wyłącznie po kontakcie),
- Brak podziału na wiele serwerów - wszystkie operacje będzie można dokonać z jednego miejsca - sprawnie i szybko,
- Możliwość uruchamiania programów Java przy pomocy OpenJDK 7 oraz 8,
- Dostęp do 3 adresów IP,
- Dostęp do wszystkich technologii dostępnych w obecnej ofercie MyDevil.net,
- Oraz najważniejsze: migracja na nowe serwery, wyposażone wyłącznie w wydajne dyski SSD oraz znacznie szybsze procesory.

Ze wględu na to, że nowa oferta skupia się głównie na usługach hostingu aplikacji internetowych, serwery torrent, irc, oraz jabber nie będą dłużej dostępne, a z usługi VPN będzie można korzystać do wygaśniecia aktualnie opłaconego pakietu, po tym okresie będzie można przedłużyć dostęp do VPN w cenie 50% niższej (5,00 PLN / m-c, 25,00 PLN / 6 m-c, 50,00 PLN / 12 m-c) po kontakcie mailowym lub całkowicie przejść na pakiet VPN (po kontakcie mailowym).

Istnieje możliwość samodzielnego uruchomienia serwera Jabberd, opis można znaleźć na naszym wiki pod adresem: https://wiki.mydevil.net/Jabberd2.


Jak i kiedy obędzie się migracja?

Migracja rozpocznie się dnia 07.08.2015 o godzinie 23:30 i potrwa do 6 godzin.

Ze względu na rezygnacje z podziału usług na poszczególne serwery, dane z każdego z nich muszą zostać połączone. Ze względu na fakt, że skupiamy się obecnie głównie na usługach hostingu aplikacji internetowych, pierwszeństwo będą miały dane na serwerze WEB. Żadne pliki nie znikną, jednak nieznacznie zmieni się ich lokalizacja:

- Dane z serwera shellowego (s0, s1 i s2.mydevil.net) znajdą się w w /usr/home/$LOGIN/shell - z tego względu wszystkie aplikacje które działają na serwerze shell-owym będą musiały mieć zaktualizowane ścieżki, jeśli tego wymagają.
- Dane z katalogu domowego na serwerze WEB będą obecnie głównym katalogiem domowym, strony internetowe nadal będą się znajdować w /usr/home/$LOGIN/domains, dzięki temu nie powinny być wymagane żadne zmiany w konfiguracji stron internetowych dotyczące ścieżek,
- Katalog domowy z serwera ircowego znajdzie się w katalogu /usr/home/$LOGIN/irc,
- Katalog domowy z serwera Java znajdzie się w katalogu /usr/home/$LOGIN/java

Nie ulegną zmianie adresy IP serwerów www i ssh - stare adresy IP zostaną przeniesione na nowe serwery.

Po migracji własna konfiguracja PHP będzie wczytywana z pliku .user.ini a nie z php.ini.


Subdomeny usermd.net

Nowa architektura oferuje subdomeny dla użytkowników w domenie usermd.net. Subdomeny w domenie mydevil.net zostaną wyłączone - zostanie wykonane to w trzech etapach:
- Do dnia 30.12.2015 obie subdomeny będą działać równocześnie,
- Od dnia 30.12.2015 zostanie wprowadzone przekierowanie z domeny LOGIN.mydevil.net na LOGIN.usermd.net,
- W dniu 30.06.2016 przekierowanie zostanie usunięte, subdomeny w domenie mydevil.net nie będą dłużej dostępne.

Dotyczy to również adresów e-mail w subdomenach domeny mydevil.net.


Uwagi dotyczące nowej wersji oprogramowania

Aktualizacja serwerów baz danych do następująych wersji:
- Serwer MySQL do wersji 5.6,
- Serwer PostgreSQL do wersji 9.4.

Node.js:
Prosimy o uprzednie przystosowanie swoich aplikacji do działania z wersją Node.js v0.12.3 lub przygotowanie własnej wersji Node.

Java:
Poprzedni oddzielny serwer pod aplikacje Java działał pod kontrolą systemu z rodziny Solaris, obecny działa pod kontrolą FreeBSD i udostępnia OpenJDK. Powoduje to różnice związane z konfiguracją aplikacji (opis dla nowej oferty https://wiki.mydevil.net/Java), prosimy przygotować się na nowe zmiany. Aplikacje użytkowników prawdpodobnie nie wystartują automatycznie, więc w celu uniknięcia niedostępności zachęcamy do kontaktu z nami, w celu umożliwienia wcześniejszego przeniesienia aplikacji Java.

Poczta:
Nowy adres serwera pocztowego w zależności numeru serwera to mail0.mydevil.net lub mail1.mydevil.net lub mail2.mydevil.net, informujemy o konieczności zmiany ustawień zewnętrznych klientów pocztowych po zakończeniu migracji. Aplikacje działające na serwerze, które korzystają z adresu "mail.mydevil.net" nie będą wymagały zmiany konfiguracji, ponieważ każdy serwer będzie rozwiązywał ten adres w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz


~admin, Nowości

Powrót Koszulek!

24 maja 2015 00:00:00

W poprzednim roku nie przeprowadzaliśmy akcji koszulkowej, ale w tym roku postanowiliśmy do niej powrócić!

Dla kogo?
Koszulki będzie mógł otrzymać każdy, kto:
- W dniach od 24.05.2015 do 10.06.2015 opłaci przedłużenie pakietu MD1, MD2, MD3, MD4, VPN, MDmini, MDstandard, MADmaxi, OLDMD1, OLDMD2, OLDMD3, OLDMD4 na okres jednego roku.
- W dniach od 24.05.2015 do 10.06.2015 zakupi konto MD1, MD2, MD3, MD4, VPN na okres jednego roku i opłaci zamówienie.

Ile będzie to Was kosztować?
Nic. Koszulki są całkowicie darmowe - zarówno sama koszulka jak i koszt przesyłki zostaną pokryte przez nas.

Co należy zrobić, aby koszulkę otrzymać?
Wystarczy przedłużyć, lub zakupić nowe konto na okres jednego roku, korzystając z naszego systemu płatności. Po sfinalizowaniu transakcji zostanie ona sprawdzona przez naszego pracownika. Jeśli wszystko będzie OK, w ciągu 24 godzin użytkownik otrzyma wiadomość z linkiem do unikalnego formularza, w którym może wybrać: rozmiar koszulki, jej kolor oraz adres wysyłki (jeśli ma być inny, niż dane podane w systemie płatności).
Uwaga! Wiadomość z linkiem może zostać uznana jako niechciana wiadomość, więc w razie jej nie otrzymania, prosimy najpierw sprawdzić folder oznaczony jako SPAM.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
Typ koszulek jest taki sam jak w 2012 i 2013 roku, przy czym zostały wprowadzone zmiany w logo. Koszulki dostępne są w białym oraz czarnym kolorze w rozmiarach S, M, L, XL, XXL.Wymiar A Wymiar B
S 69 cm 50 cm
M 73 cm 53 cm
L 75 cm 57 cm
XL 76 cm 60 cm
XXL
78 cm 62 cm
Koszulka

Zobacz komentarze (8)


~admin, Informacje

Quota dla poczty, PHP 5.6, rozbudowa działu pomocy, aktualizacja oprogramowania

13 maja 2015 23:23:49
Wprowadziliśmy możliwość regulacji quoty (limit powierzchni) kont pocztowych przez użytkownika. Nowa funkcjonalność jest dostępna z poziomu Devil jak i DevilWEB dla wszystkich pakietów z nowej oferty MyDevil.net.

Wprowadziliśmy obsługę PHP 5.6. Domyślną wersją pozostaje nadal 5.4, wersja 5.6 (obok 5.3 i 5.5) jest opcją możliwą do zmiany przez użytkownika poprzez .htaccess.

Stale rozbudowujemy nasz dział pomocy dodając nowe informacje na temat technologii, z których można skorzystać w MyDevil.net łącznie z przykładami zastosowaniami: Symfony, Composer, Mono, Flask, Catalyst, Jabberd2. Jeżeli brakuje Wam czegoś w naszym dziale pomocy to dajcie nam znać.

Dnia 24.05.2015 (niedziela) o godzinie 23:50 rozpoczniemy prace techniczne na serwerach:
- s3.mydevil.net
- s4.mydevil.net
- s5.mydevil.net

Prosimy o przystosowanie aplikacji do działania z nowymi wersjami oprogramowania:
- Node.js w wersji 0.12.2
- Perl w wersji 5.20.2
- Rozszerzenie Phalcon dla PHP w wersji 2.0.0
W razie potrzeby użycia innej wersji wybranego programu można skompilować je we własnym katalogu domowym.

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż godzinę. Po zakończeniu prac zostanie wykonany restart serwerów.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie. 

Dodaj komentarz


~admin, Techniczne

Nowy dział pomocy

17 kwietnia 2015 18:32:15
Po zmianie strony na bardziej nowoczesną przyszedł czas na aktualizację naszego działu pomocy, przebudowaliśmy wiki, przepisaliśmy artykuły oraz dodaliśmy nowe. Jeżeli zauważyliście jakieś błędy, brakuje Wam opisu jakieś technoogii, konfiguracji dajcie nam znać!

Ze względu na to, że nowa dokumentacja nie zawiera przykładów dla serwerów ze starej oferty dostęp do wcześniejszej dokumentacji jest możliwy pod adresem: https://oldwiki.mydevil.net/.

Dodaj komentarz


~admin, Informacje

Przerwa techniczna

29 stycznia 2015 21:25:00

W nocy z 30.01.2015 na 31.01.2015 między godziną 23:30 a 00:30 z powodu zaplanowanych prac technicznych nastąpi przerwa w działaniu usług:
- web0.mydevil.net, web1.mydevil.net, web2.mydevil.net,
- s0.mydevil.net, s1.mydevil.net, s2.mydevil.net, s3.mydevil.net,
- pgsql0.mydevil.net, pgsql1.mydevil.net, pgsql2.mydevil.net, pgsql3.mydevil.net,
- mysql0.mydevil.net, mysql1.mydevil.net, mysql2.mydevil.net, mysql3.mydevil.net,
- mongo0.mydevil.net, mongo1.mydevil.net, mongo2.mydevil.net. mongo3.mydevil.net,
- mail3.mydevil.net, irc.mydevil.net, mdt0.mydevil.net.

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż godzinę.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie.

Dodaj komentarz


~admin, Techniczne


Strona 1 / 26

Status usług

Twitter

MyDevil.net @MyDevilnet - 29 lipca 2015 16:07:11
W dziale pomocy dodaliśmy krótki opis uruchomienia Jenkins https://t.co/3djjV0GKYU oraz (na Waszą prośbę) Sphinx https://t.co/rxiLpI9xF0

MyDevil.net @MyDevilnet - 27 lipca 2015 19:21:41
http://t.co/GpHuWicrJt najprawdopodobniej jest najszybszym hostingiem w Polsce, więcej informacji: https://t.co/ulJa07dK3E

MyDevil.net @MyDevilnet - 13 lipca 2015 15:59:08
Przygotowaliśmy dla Was opis uruchomienia: systemu cache Redis https://t.co/4IguvPUvqL oraz systemu forum NodeBB https://t.co/o6cRl8cxFs

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.