Status usług / nowości

Dodatkowa lokalizacja VPN oraz obsługa proxy

30 sierpnia 2015 23:30:15
HTTP Proxy i Socks
Dzisiaj do naszej oferty VPN dodana została obsługa HTTP Proxy oraz Socks 4a/5a, usługa dostępna jest na hostach VPN XX.vpn.mydevil.net (gdzie XX to us, uk, fr, pl, pl2, pl3), na następujących portach:
- Socks 4a/5a: port 8888
- HTTP proxy: port 8889

Logować należy się tymi samymi danymi dostępowymi co do VPN oraz panelu vpn.mydevil.net.


Nowy serwer VPN w Polsce
Uruchomiliśmy kolejny serwer VPN w Polsce, który dostępny jest pod adresem pl3.vpn.mydevil.net dla wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz


~admin, Nowości

Aktualizacja na serwerach MyDevil.net

23 sierpnia 2015 21:27:12
W nocy z 26.08.2015 na 27.08.2015 o godzinie 23:00 z powodu zaplanowanych prac technicznych związanych z aktualizacją oprogramowania nastąpi przerwa w działaniu usług na serwerach:
- s0.mydevil.net
- s1.mydevil.net
- s2.mydevil.net
- s3.mydevil.net
- s4.mydevil.net
- s5.mydevil.net
- s6.mydevil.net

PostgreSQL na serwerach s3.mydevil.net, s4.mydevil.net, s5.mydevil.net oraz s6.mydevil.net zostanie zaktualizowany do wersji 9.4 - prosimy o ewentualne przystosowanie aplikacji do działania z nową wersją.

Przerwa w działaniu usług nie powinna potrwać dłużej niż 1,5 godziny.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Prosimy pamiętać o uruchomieniu swoich aplikacji po restarcie, bądź dodanie odpowiednich wpisów do crona aby wystartowały automatycznie.

Zobacz komentarze (4)


~admin, Techniczne

Zakończenie migracji użytkowników starej oferty MyDevil.net na nową platformę

10 sierpnia 2015 18:09:11
Informujemy o zakończeniu migracji użytkowników pakietów OLDMD na nowe serwery SSD.

Użytkownicy korzystający z zewnętrznych serwerów dns i wysyłający pocztę poprzez MyDevil.net proszeni są o zmianę wpisów w swoich strefach DNS. W zależności od numeru serwera należy zamienić wpisy MX oraz TXT na:
MX 10 mailX.mydevil.net
TXT v=spf1 mx a include:mailX.mydevil.net -all
Przypominamy również o konieczności zmiany konfiguracji klientów poczty - nowe adresy dla IMAP/POP3/SMTP oraz sieve to mailX.mydevil.net
Gdzie X należy zastąpić numerem serwera na którym posiadają Państwo konto (np. mail0.mydevil.net).

Aktywnymi zadaniamii cron są wpisy dodane uprzednio na serwerach webowych. W razie potrzeby po kontakcie możemy udostępnić pliki regułek cron z innych serwerów na których posiadaliście Państwo konto.

Jeżeli mają Państwo pytania związane z usługami po migracji, problemy z uruchomieniem swoich aplikacji zapraszamy do kontaktu pomoc@mydevil.net z adresu e-mail podanego jako kontaktowy dla danej usługi.

Dodaj komentarz


~admin, Informacje

MyDevil.net na dyskach SSD + promocja oraz migracja

26 lipca 2015 23:17:15
Nowa oferta SSD i promocja

Właśnie MyDevil.net stał się jednym z najszybszych hostingów w Polsce - uruchomiliśmy nowe serwery oparte tylko i wyłącznie na super wydajnych dyskach SSD.
Każdy Klient może poczuć moc 400 000 IOPS już teraz - wystarczy skorzystać z nowej promocji: zniżka 20% na każde nowe konto na okres miesiąca, sześciu miesięcy lub jednego roku. Promocja "SSD" trwa do końca wakacji, regulamin jest dostępny na stronie: https://www.mydevil.net/regulaminy,7.html.


Migracja użytkowników starej oferty MyDevil.net na nową platformę

Zgodnie z naszymi zapowiedziami z zeszłego roku, zbliża się czas przeniesienia użytkowników starej oferty MyDevil.net na nową infrastrukturę serwerową i nową formę naszych kont hostingowych.

Wśród zauważalnych zmian wyróżnić należy:
- Dostęp do repozytoriów i poczty e-mail z poziomu katalogu domowego użytkownika, oraz w konsekwencji łatwy dostęp do ich automatycznej kopii zapasowej (dawniej kopie zapasowe tych dwóch usług były dostępne wyłącznie po kontakcie),
- Brak podziału na wiele serwerów - wszystkie operacje będzie można dokonać z jednego miejsca - sprawnie i szybko,
- Możliwość uruchamiania programów Java przy pomocy OpenJDK 7 oraz 8,
- Dostęp do 3 adresów IP,
- Dostęp do wszystkich technologii dostępnych w obecnej ofercie MyDevil.net,
- Oraz najważniejsze: migracja na nowe serwery, wyposażone wyłącznie w wydajne dyski SSD oraz znacznie szybsze procesory.

Ze wględu na to, że nowa oferta skupia się głównie na usługach hostingu aplikacji internetowych, serwery torrent, irc, oraz jabber nie będą dłużej dostępne, a z usługi VPN będzie można korzystać do wygaśniecia aktualnie opłaconego pakietu, po tym okresie będzie można przedłużyć dostęp do VPN w cenie 50% niższej (5,00 PLN / m-c, 25,00 PLN / 6 m-c, 50,00 PLN / 12 m-c) po kontakcie mailowym lub całkowicie przejść na pakiet VPN (po kontakcie mailowym).

Istnieje możliwość samodzielnego uruchomienia serwera Jabberd, opis można znaleźć na naszym wiki pod adresem: https://wiki.mydevil.net/Jabberd2.


Jak i kiedy obędzie się migracja?

Migracja rozpocznie się dnia 07.08.2015 o godzinie 23:30 i potrwa do 6 godzin.

Ze względu na rezygnacje z podziału usług na poszczególne serwery, dane z każdego z nich muszą zostać połączone. Ze względu na fakt, że skupiamy się obecnie głównie na usługach hostingu aplikacji internetowych, pierwszeństwo będą miały dane na serwerze WEB. Żadne pliki nie znikną, jednak nieznacznie zmieni się ich lokalizacja:

- Dane z serwera shellowego (s0, s1 i s2.mydevil.net) znajdą się w w /usr/home/$LOGIN/shell - z tego względu wszystkie aplikacje które działają na serwerze shell-owym będą musiały mieć zaktualizowane ścieżki, jeśli tego wymagają.
- Dane z katalogu domowego na serwerze WEB będą obecnie głównym katalogiem domowym, strony internetowe nadal będą się znajdować w /usr/home/$LOGIN/domains, dzięki temu nie powinny być wymagane żadne zmiany w konfiguracji stron internetowych dotyczące ścieżek,
- Katalog domowy z serwera ircowego znajdzie się w katalogu /usr/home/$LOGIN/irc,
- Katalog domowy z serwera Java znajdzie się w katalogu /usr/home/$LOGIN/java

Nie ulegną zmianie adresy IP serwerów www i ssh - stare adresy IP zostaną przeniesione na nowe serwery.

Po migracji własna konfiguracja PHP będzie wczytywana z pliku .user.ini a nie z php.ini.


Subdomeny usermd.net

Nowa architektura oferuje subdomeny dla użytkowników w domenie usermd.net. Subdomeny w domenie mydevil.net zostaną wyłączone - zostanie wykonane to w trzech etapach:
- Do dnia 30.12.2015 obie subdomeny będą działać równocześnie,
- Od dnia 30.12.2015 zostanie wprowadzone przekierowanie z domeny LOGIN.mydevil.net na LOGIN.usermd.net,
- W dniu 30.06.2016 przekierowanie zostanie usunięte, subdomeny w domenie mydevil.net nie będą dłużej dostępne.

Dotyczy to również adresów e-mail w subdomenach domeny mydevil.net.


Uwagi dotyczące nowej wersji oprogramowania

Aktualizacja serwerów baz danych do następująych wersji:
- Serwer MySQL do wersji 5.6,
- Serwer PostgreSQL do wersji 9.4.

Node.js:
Prosimy o uprzednie przystosowanie swoich aplikacji do działania z wersją Node.js v0.12.3 lub przygotowanie własnej wersji Node.

Java:
Poprzedni oddzielny serwer pod aplikacje Java działał pod kontrolą systemu z rodziny Solaris, obecny działa pod kontrolą FreeBSD i udostępnia OpenJDK. Powoduje to różnice związane z konfiguracją aplikacji (opis dla nowej oferty https://wiki.mydevil.net/Java), prosimy przygotować się na nowe zmiany. Aplikacje użytkowników prawdpodobnie nie wystartują automatycznie, więc w celu uniknięcia niedostępności zachęcamy do kontaktu z nami, w celu umożliwienia wcześniejszego przeniesienia aplikacji Java.

Poczta:
Nowy adres serwera pocztowego w zależności numeru serwera to mail0.mydevil.net lub mail1.mydevil.net lub mail2.mydevil.net, informujemy o konieczności zmiany ustawień zewnętrznych klientów pocztowych po zakończeniu migracji. Aplikacje działające na serwerze, które korzystają z adresu "mail.mydevil.net" nie będą wymagały zmiany konfiguracji, ponieważ każdy serwer będzie rozwiązywał ten adres w odpowiedni sposób.

AKTUALIZACJA 7.08.2015 22:58

Z przyczyn technicznych migracja zestawów 0, 1 i 2 została przesunięta o 24 godziny. Przepraszamy za utrudnienia.

Zobacz komentarze (12)


~admin, Nowości

Powrót Koszulek!

24 maja 2015 00:00:00

W poprzednim roku nie przeprowadzaliśmy akcji koszulkowej, ale w tym roku postanowiliśmy do niej powrócić!

Dla kogo?
Koszulki będzie mógł otrzymać każdy, kto:
- W dniach od 24.05.2015 do 10.06.2015 opłaci przedłużenie pakietu MD1, MD2, MD3, MD4, VPN, MDmini, MDstandard, MADmaxi, OLDMD1, OLDMD2, OLDMD3, OLDMD4 na okres jednego roku.
- W dniach od 24.05.2015 do 10.06.2015 zakupi konto MD1, MD2, MD3, MD4, VPN na okres jednego roku i opłaci zamówienie.

Ile będzie to Was kosztować?
Nic. Koszulki są całkowicie darmowe - zarówno sama koszulka jak i koszt przesyłki zostaną pokryte przez nas.

Co należy zrobić, aby koszulkę otrzymać?
Wystarczy przedłużyć, lub zakupić nowe konto na okres jednego roku, korzystając z naszego systemu płatności. Po sfinalizowaniu transakcji zostanie ona sprawdzona przez naszego pracownika. Jeśli wszystko będzie OK, w ciągu 24 godzin użytkownik otrzyma wiadomość z linkiem do unikalnego formularza, w którym może wybrać: rozmiar koszulki, jej kolor oraz adres wysyłki (jeśli ma być inny, niż dane podane w systemie płatności).
Uwaga! Wiadomość z linkiem może zostać uznana jako niechciana wiadomość, więc w razie jej nie otrzymania, prosimy najpierw sprawdzić folder oznaczony jako SPAM.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
Typ koszulek jest taki sam jak w 2012 i 2013 roku, przy czym zostały wprowadzone zmiany w logo. Koszulki dostępne są w białym oraz czarnym kolorze w rozmiarach S, M, L, XL, XXL.Wymiar A Wymiar B
S 69 cm 50 cm
M 73 cm 53 cm
L 75 cm 57 cm
XL 76 cm 60 cm
XXL
78 cm 62 cm
Koszulka

Zobacz komentarze (8)


~admin, Informacje


Strona 1 / 27

Status usług

Twitter

MyDevil.net @MyDevilnet - 30 sierpnia 2015 23:34:33
Nowa lokalizacja VPN oraz HTTP Proxy, Socks dla kont VPN, więcej informacji: https://t.co/5b9jvhhIPe

MyDevil.net @MyDevilnet - 30 sierpnia 2015 20:20:35
@sapper_pl Tak, jeżeli chcesz posiadać również drugie konto.

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.