Status usług / nowości

Ulepszenia działania poczty #3 oraz zmiany dla quoty FTP

30 stycznia 2018 21:06:02
Dzisiaj została wprowadzona trzecia część zmian dotycząca poczty z cyklu rozpoczętego rok temu.
Przedstawiamy nowe mechanizmy walki ze spamem:


Opcja RestrictSPF

Nowa opcja w ustawieniach poczty modyfikuje sposób traktowania wiadomości, dla których test polityki SPF nie zwrócił wyniku pass (zawsze przyjmowane) lub fail (zawsze odrzucane).
Składnia polecenia: devil mail options DOMENA restrictspf on|off|reject
on - wiadomości zostaną oznaczone jako SPAM;
off - wszystkie wiadomości zostaną przyjęte;
reject - wiadomości zostaną odrzucone przez nasz serwer pocztowy;

Wszystkie dodane przed aktualizacją domeny mają ustawioną tę opcję na off (domyślne zachowanie poprzedniej konfiguracji). Nowo dodane domeny będą mieć domyślnie ustawione restrictspf na on.


Opcja MoveSpam

Następną opcją jest movespam. Służy ona do automatycznego przeniesienia wiadomości, które zostały oznaczone przez nasz system jako SPAM do katalogu Junk (SPAM).
Składnia polecenia: devil mail options DOMENA movespam on|off
on - wiadomości oznaczone jako SPAM zostaną przeniesione do katalogu Junk (lub zgodnie z konfiguracją Sieve);
off - wiadomości oznaczone jako SPAM trafiają do katalogu INBOX (lub zgodnie z konfiguracją Sieve);

Wszystkie dodane przed aktualizacją domeny mają ustawioną tę opcję na off (domyślne zachowanie poprzedniej konfiguracji). Nowo dodane domeny będą mieć domyślnie ustawione movespam na on.

Nowe opcje dostępne są również z poziomu panelu DevilWEB: Poczta (E-mail) Szczegóły (Details) przy wybranej domenie Opcje (Options) z górnego menu Restrykcyjny SPF (Restrict SPF)/Przeniesienie spamu (Move spam).


Lepsza analiza wiadomości pod kątem SPAMu

Następną nowością jest wprowadzenie globalnej bazy dla analizy wiadomości pod kątem SPAMu. Uruchomiliśmy specjalną skrzynkę pocztową pod adresem spam@mydevil.net, gdzie można przesyłać wiadomości (jako załącznik), które nie zostały oznaczone jako SPAM, a powinny. Wiadomości tam przesłane zostaną przeanalizowane i na ich podstawie wygenerowana nowa baza.
W Roundcube (webmail) pojawił się nowy przycisk "Oznacz jako Spam" ("Mark as junk"), który automatycznie przesyła do nas wiadomość do analizy oraz przenosi do katalogu Junk.

Wiadomości, które zostały błędnie oznaczone jako SPAM prosimy przesyłać do analizy (jako załącznik) na adres admin@mydevil.net.


Wskaźnik oraz przeliczenie quoty FTP

Dodaliśmy informacje o zajętym miejscu przez konta FTP oraz możliwość przeliczania ich zajętości.
Przeliczyć zajętość można poleceniem: devil ftp quota NAZWA_UŻYTKOWNIKA recalc
lub w panelu DevilWEB: FTP przycisk Przelicz zajętość (Calculate quota) przy odpowiednim koncie FTP.

Dodaj komentarz


~admin, Nowości

Komentarze

Czy

30 stycznia 2018 22:40:07

Czy RestritctSPF ochroni jakkolwiek przed 'zwrotkami' spamu, gdzie jakieś ruskie automaty wysyłają maile z losową nazwą użytkownika i domeną, której nie są właścicielem?
Te zwrotki o niedostarczonej poczcie są uciążliwe dla catch-all'a.

rob006

31 stycznia 2018 22:26:13

W DevilWEB coś się chyba opisy tych opcji pochrzaniły: https://i.rob006.net/33e8376c.png . Czym się różni "Przeniesienie spamu" od "Move SPAM to separate directory" (pomijając już brak tłumaczenia)?

Mixer

31 stycznia 2018 23:43:13

@Czy nie, ale sprawdź czy te maile wykrywane są jako spam. Dodatkowo jeżeli treść częściowo jest taka sama to można ustawić sieve aby pozbywał się tych maili.

Mixer

2 lutego 2018 01:15:57

@rob006 Poprawiliśmy już wyświetlenie, dziękujemy za zgłoszenie.

Łukasz Tkacz

2 lutego 2018 11:07:45

Są jakieś choćby orientacyjne obserwacje jak poczynione zmiany wpływają na ilość spamu? Wcześniej był to spory problem mimo ustawienia sobie na sieve - po prostu i tak masa przychodziła. Kiedyś był dostępny graylisting, no ale on też ma swoje wady, bywa, że nie zawsze poczta w ogóle dojdzie.

Mixer

2 lutego 2018 21:00:01

Poczynione zmiany będa pozytywnie wplywać na spam m.in. właśnie z powodu globalnej bazy dla analizy wiadomości pod kątem SPAMu. Czyli maile ze spamem będą szybciej oznaczane jako spam.

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na swój adres e-mail, zapisz się na naszą listę subskrybentów! Wystarczy podać swój adres w poniższym formularzu.

Twitter

MyDevil.net @MyDevilnet - 22 maja 2019 22:48:53
Promocja 5000 kont za 50%, nowy system IPS, zapowiedź przejścia na Python 3 -> https://t.co/8ki5fLOYfP #MyDevil… https://t.co/W5VwBEWJqI

Zasubskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera aby być na bieżąco z nowościami.
logo Atman
logo Etop
logo PayU
logo PayPal
logo Nginx
logo Passenger
logo Python
logo Django
logo FreeBSD
logo MySQL
logo OpenZFS
logo Git